New York’ta bir mülteci, kendisine silahla saldıran kişiyi aynı silahla vurdu

New York- Brooklyn treninde çıkan kavga korkunç bir şekilde sonuçlandı. Siyahi bir yolcu, mülteci olduğu belirtilen başka bir yolcuyla bir yolcuya bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Kısa sürede alevlenen olay kavgaya dönüştü. Taraflar birbirine tekme ve yumruklarla saldırdığı sırada mülteci, belinden silahını çıkaran adamın tabancasını elinden kaparak kafasına defalarca ateş etti.

METRODAKİ YOLCULAR PANİKLE YERE YATTI

Art arda patlayan silahın ardından diğer yolcular korku ve panikle metronun başka vagonlarına doğru kaçışmaya başladı. Yere yatan onlarca kişi kendini korumak istedi. Aracın kapılarının açılmasının ardından herkes kendini koşarak dışarı atmaya çalıştı.

KURŞUNLARIN HEDEFİ OLAN ADAMIN DURUMU KRİTİK

Olay yerine gelen polis ekipleri, saldırganı gözaltına aldı. Kafasında onlarca mermi isabet eden adam ise sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Bir dizi ameliyat geçiren yaralının durumu ise ciddiyetini koruyor. Yetkililer yaptığı açıklamada son 1 yıl içerisinde metrolarda meydana gelen silahlı olayların %700 arttığını ifade etti.

Kaynak: Haberler.com / Abdullah Teymur – 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x