Görevi devralan Burcu Köksal, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti: Üzerimde emeği çok

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi yaptığı “Seçildiğimde belediye kapıları DEM Parti hariç her partiye açık olacak” açıklaması tartışmalara neden olan ve yüzde 50’nin üstünde oyla Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na seçilen Burcu Köksal, görevi devraldıktan 1 gün sonra eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak. Öyle yok. Biz insan ayırt etmeyiz kardeşim” diyerek eleştirdiği Köksal, Kılıçdaroğlu’yla buluşmasından bir kareyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Köksal fotoğrafa “Siyasette üzerimde emeği çok olan tecrübelerinden herzaman yararlandığımız 7. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim” notu düştü.

PORTAKAL ‘TALİMATI KILIÇDAROĞLU VERDİ’ DEMİŞTİ

Tartışma yaratan açıklamaların ardından gazeteci Fatih Portakal, Burcu Köksal’ın Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın bir isim olmasını vurgulamıştı. Seçimlere az bir süre kala yapılan bu çıkışın kasıtlı olduğunu düşündüğünü ifade eden Portakal, “Talimatı Kılıçdaroğlu’ndan aldığını düşünüyorum’ demişti.

Fatih Portakal şöyle konuşmuştu: “Ben bunun bir talimatla yapıldığını düşünüyorum. Açık açık net ismini de söyleyeyim Kılıçdaroğlu’nun yakınındaki isimlerden biri. Birazdan bir görüntü de ekrana getireceğim. Özgür Özel de kendisini Kılıçdaroğlu’yla arasını bozmak istemediği için aday gösterdiğini tahmin ediyorum.”

Kemal Kılıçdaroğlu ise Portakal’ın iddiasına “Had bilmez edepsizlere” diyerek tepki gösterip şu açıklamayı yapmıştı:

“Aziz Milletime; Toplumsal muhalefeti, herkese ve her şeye rağmen örgütlemiş, bu uğurda suikastlere, saldırılara, linç girişimlerine ve iftiralara göğüs germiş, toprağa dikilen bir fidanı büyütür gibi Millet İttifakını büyütmüş, serpilmesini gururla izlemiş Kemal Kılıçdaroğlu hiç diktiği fidana kıyar mı? Koca bir çınar gibi gölgesinde serinlediği partisinin hiç kötülüğünü ister mi? Evine ateş atar mı? Sizlerin vicdanına bırakıyorum çünkü gidecek başka yerim yok…

Had bilmez edepsizlere;

1- Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut Genel Başkanı’na basiretsiz demek; seviyesizliktir, terbiyesizliktir! Buna en başta ben müsaade etmem!

2- “İspatlayamam ama” diyerek ağız dolusu iftira atmak bırak gazeteciliği, insanlık değildir. Kepazeliktir! Çukurluktur!

3- Bırak böyle talimat vermeyi, aklının ucundan geçiren, bir an dahi partisinin kötülüğünü isteyen bir Genel Başkan namerttir! Birilerine iyi görünmek için kin kusan ve ispatlayamayacağı iddiayı ortaya atan da NAMERTTİR! @fatihportakal senin iftiralarının da mevcut iktidarın seçim zamanında attığı iftiralardan, sahte ve montaj videolarından bir farkı yoktur, müfterilerden yine Allah’a sığınıyorum. Seni milletimin ve namuslu gazetecilerin vicdanına havale ediyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x